خانه مشاوره ایرانیان

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

زمان مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد:

داوطلبان  آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی ۹۸، پس از انتخاب رشته خود در سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی (azmoon.org)، باید منتظر اعلام دانشگاه ها برای دعوت به مصاحبه شوند، در صورتی که هر داوطلب، دانشگاه مورد نظر را در انتخاب رشته خود نوشته باشد و پس از اعلام رسمی حد نصاب نمره ی هر دانشگاه در صورتی که به  حد نصاب نمره ی آن دانشگاه برسند، در تاریخ ذکر شده توسط دانشگاه برای مصاحبه ی تخصصی، حضور می یابند. زمان مصاحبه ی تخصصی دکتری (Ph.D) دانشگاه آزاد ۹۸ در خرداد ماه ۹۸ خواهد بود که تاریخ دعوت از مصاحبه شوندگان برای هر دانشگاه متفاوت خواهد بود و به صورت رسمی، هر دانشگاه آزاد اسلامی، تاریخ مصاحبه تخصصی خود را اعلام خواهد کرد، برای این منظور داوطلبان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد ۹۸ پس از انتخاب رشته باید خود را برای مصاحبه تخصصی دانشگا ه آزاد آماده نمایند تا بتوانند بهترین امتیاز را کسب کرده و در دانشگاه مورد نظر، قبول شوند.

نحوه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۸:

داوطلبان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد ۹۸، پس از رسیدن به حد نصاب نمره ی دانشگاه آزاد مورد نظر، باید خود را برای ورود به مصاحبه تخصصی آماده نمایندف برای این امر، داوطلبان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد ۹۸ باید با نحوه امتیازدهی مصاحبه تخصصی دکتری دانشگاه آزاد ۹۸، آشنا شده تا بتوانند بیشترین امتیاز  را در روز مصاحبه کسب نمایند. طبق آیین نامه ی نحوه ارزیابی مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد ۹۸، سوابق پژوهشی، آموزشی، نمره ی زبان و … بررسی شده و هر کدام به طور جداگانه امتیاز خواهند داشت که در ذیل آئین نامه نحوه ارزیابی مصاحبه شوندگان دکتری ۶ دانشگاه آزاد را بیان کرده ایم! (جدول ۱ تا ۴ ارزیابی مصاحبه دکتری اینجا نوشته شود)

سؤالات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۸:

داوطلبان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد ۹۸ پس از انتخاب رشته و در صورت مجاز شدن برای دعوت به مصاحبه باید نکاتی را رعایت فرمایند و همچنین خودشان را برای سؤالات متداول و احتمالی آماده کنند تا در روز مصاحبه غافل گیر نشوند، داشتن اعتماد به نفس کامل و رعایت نظم و تسلط بر سوابق علمی و پژوهشی، کمک شایانی به داوطلبان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد ۹۸ در روز مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد ۹۸ خواهد کرد که ما در ذیل به نکاتی در این باره برای آمادگی روز مصاحبه اشاره کردیم که به شرح ذیل می باشد:

۱- حضور به موقع: حداقل ۳۰ دقیقه قبل از شروع مصاحبه در دانشگاه حضور داشته باشید.

۲- همراه نامناسب: حتماً در روز مصاحبه، گوشی همراه خود را خاموش نمائید.

۳- سؤالات عمومی زبان انگلیسی: در روز مصاحبه، معمولاً اساتید داور، از داوطلب می خواهند که یکی از موارد ذیل را به زبان انگلیسی بیان نماید که بهتر است داوطلب مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۸، به آن را مسلط باشد:

 1. معرفی کوتاهی از خود
 2. چرا ما باید تو را از بین بقیه انتخاب کنیم؟
 3. انگیزه خود را از ادامه تحصیل بیان کن
 4. لحظه ها: قدر فرصت خود را بدانید.
 5. ظاهر آراسته: حتماً با پوششی رسمی و مناسب در روز مصاحبه آماده شوید.
 6. تمام وقت بودن دانشجو، برای اساتید داور مهم است که شما به صورت تمام وقت بر روی پایان نامه خود کار کنید، سعی کنید در هنگام معرفی شغل، به سوابق تدریس خود بپردازید تا تأثیر منفی بر روی مصاحبه نگذارد.
 7. معرفی داوطلب و سوابق تحصیلی

در روز مصاحبه، اساتید داور حتماً از شما می خواهند که خود را معرفی کرده و سوابق تحصیلی خود را بیان کنید، بهتر است در روز مصاحبه دکتری، مدارک تحصیلی خود را به همراه داشته باشید و در صورت بیان آن با سازمان دهی مناسب و با اعتماد به نفس کامل بیان کنید.

 1. انگیزه داوطلب برای ادامه تحصیل، اهداف علمی و شغلی آینده: داوطلبان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد ۹۸ حتماً باید اهداف خود را به صورت مشخص بیان کنند، این اهداف را با انگیزه عالی بیان کنید و با فن بیان مناسب، نظر داور را به خود جذب کنید.
 2. موضوع مورد علاقه برای رساله دکتری: بهتر است در روز مصاحبه، موضوعاتی که تسلط دارید و علاقه مند به انجام آن هستید را بیان کنید، بهتر است یک موضوع را به عنوان موضوع اصلی و چند موضوع را به صورت موضوعات مرتبط بیان کنید تا انگیزه ی شما برای ادامه تحصیل را نشان دهد.

همچنین در انتها متذکر می شویم که یک داوطلب دکتری (Ph.D) دانشگاه آزاد باید خود را به گونه ای اثبات کند که روحیه ی معلمی و تدریس و استاد دانشگاهی و روحیه ی محققی جهت انجام پروژ های تحققاتی را دارا می باشد.

نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۸:

داوطلبان دکتری (Ph.D) دانشگاه آزاد سال ۹۸، پس از حضور در مصاحبه ی تخصصی، باید منتظر اعلام نتایج دکتری تخصصی دانشگاه آزاد باشند که در صورت قبولی نهایی، جهت ثبت نام به دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایند. اعلام نتایج مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد ۹۸ در دهه ی اول شهریور ماه می باشد که پس از اعلام رسمی قبولی داوطلبان دکتری (Ph.D) دانشگاه آزاد، پذیرفته شدگان باید در موعد مقرر برای ثبت نام نهایی و حضوری به دانشگاه مراجعه نمایند و ثبت نام خود را کامل نمایند.

همچنین در انتها پیشنهاد می شود از لینک های زیر دیدن نمائید:

راهنمای کامل انتخاب رشته دکتری تخصصی دانشگاه آزاد ۹۸

پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع دکتری در سال ۹۸

بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور در مقطع دکتری

ظرفیت پذیرش دکتری تخصصی دانشگاه آزاد 

 

[postbox  txt=”مشاوره انتخاب رشته دکتری – مشاوره جهت آمادگی مصاحبه دکتری – پذیرش بدون آزمون دکتری – بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور دکتری”]

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

 • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری ، انتخاب رشته دکتری سراسری، انتخاب رشته دکتری آزاد
 • مراحل مصاحبه دکتری ، مراحل مصاحبه دکتری سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
 • پذیرش بدون کنکور دکتری ۹۸ در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
 • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید.
شاید شما دوست داشته باشید: