پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 1 شب حتی روزهای تعطیل
بدلیل شلوغی تماس، چندین بار شماره گیری کنید
خطوط سالم می باشند.
پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 1 شب حتی روزهای تعطیل
بدلیل شلوغی تماس، چندین بار شماره گیری کنید
خطوط سالم می باشند.
پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 1 شب حتی روزهای تعطیل
بدلیل شلوغی تماس، چندین بار شماره گیری کنید
خطوط سالم می باشند.

برای اعلام خرابی تماس و ارتباط با مشاور از طریق تلفن همراه با شماره
021-42258
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 1 شب
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید
خانه مشاوره ایرانیان
خانه مشاوره

مشاوره استخدام آموزش و پرورش ۹۸

اعلام زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش:

اخبار آزمون استخدامی ۹۸ ، از جمله موضوعات بسیار داغی است که مخصوصا اگر از طرف وزارت آموزش و پرورش مطرح شود، توجه بسیاری از افراد را جلب می کند. از آنجایی که سازمان سنجش مجری برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش است، این آزمون در گروه آزمون استخدامی سازمان سنجش قرار می گیرد. به منظور ثبت نام استخدام آموزش و پرورش بایستی نکاتی را بدانید که قصد داریم به بررسی دقیق آن ها بپردازیم.

پیرو اطلاعیه سایت سازمان سنجش ثبت نام متقاضیان آزمون استخدامی آموزش و پرورش از طریق سایت سازمان سنجش انجام می پذیرد و لازم است داوطلبان با مراجعه به این سایت و اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام، در صورت احراز آنها در این آزمون ثبت نام نمایند.

آگاهی از زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش بسیار ضروری است زیرا با فراموشی آن ممکن است شانس خود را برای قبولی از دست بدهید، به همین منظور پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از زمان دقیق ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش با مشاوران خانه مشاوره تماس بگیرید.

برای مشاوره قبولی در آزمون علمی و عملی استخدام آموزش و پرورش از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۵ تماس حاصل نمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

مهلت ثبت نام و زمان استخدامی آموزش و پرورش:

معمولا بازه ی زمانی خاصی (۵-۴ روزه) برای تمدید مهلت ثبت نام ثبت نام استخدام آموزش و پرورش در نظر گرفته می شود.  پیشنهاد می کنیم ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول ننمایید.

برای اطلاع از زمان و مهلت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

معرفی منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش:

یکی از نگرانی های متقاضیان استخدامی آموزش و پرورش، قبولی در آزمون می باشد و این نگرانی با استفاده از منابع مناسب آزمون و یک برنامه ریزی صحیح و دقیق حل خواهد شد. داوطلبانی که برای بار دوم یا بیشتر پشت کنکور مانده باشند، حتما به این نتیجه رسیده اند که سپری کردن وقتشان بر روی برخی از منابع به دردنخور، آن ها را به میزان زیادی از سایر رقیبانشان عقب انداخته است.

شناخت منابع برتر نقش بسیار زیادی در قبولی شما در هر آزمونی دارد. در واقع شناخت یک منبع مناسب به شما کمک می کند که با صرفه جویی در زمان برای مطالعه ی منابع نامرتبط، در کوتاه ترین زمان به بهترین نتیجه دست یابید و چندین قدم از رقیبانتان پیشی بگیرید. آزمون استخدامی آموزش و پرورش هم از این قائده مستثنی نیست. به همین منظور پیشنهاد ما این است که در اولین قدم شناخت درستی از منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش پیدا کنید.

جهت شناخت بهترین منابع و موفقیت در آزمون می توانید با مشاورین مرکز تماس بگیرید تا اطلاع دقیقی از منابع مناسب آزمون و نحوه ی صحیح برنامه ریزی را به شما آموزش دهند و شما را با نحوه ی گزینش و مصاحبه آزمون های استخدامی آشنا نمایند تا شما با آگاهی کامل نسبت به ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدام نمائید.

برای آگاهی از بهترین منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید.

تعداد نفرات آزمون استخدامی آموزش و  پرورش:

تعداد نفرات آزمون استخدام آموزش و پرورش بر طبق آخرین اطلاعیه منتشر شده حدودا ۱۸۰۰۰ نفر است که ۳۰۰۰ سهمیه استخدامی از سال گذشته وجود دارد و مجوز جذب  ۱۵۰۰۰ معلم گرفته شده است. هر آزمون استخدامی در ایران دارای شرایط عمومی و اختصاصی جداگانه ای می باشد و هر متقاضی آزمون استخدامی باید شرایط عمومی و اختصاصی آزمون استخدامی را داشته باشد تا بتواند نسبت به ثبت نام آن اقدام نماید.

پیشنهاد می کنیم که جهت اطلاع دقیق از شرایط استخدامی آموزش و پرورش با مشاورین استخدام آموزش و پرورش مرکز تماس حاصل فرمائید تا شما را راهنمایی نمایند.

شرایط استخدام آموزش و پرورش ۹۸ :

استخدام در وزارت آموزش و پرورش نیز همانند سایر سازمان ها دارای شرایط و ضوابطی است. از جمله شرایط عمومی استخدام در آموزش و پرورش عبارتند از:

 • اعتقاد به دین مبین اسلام
 • داشتن تابعیت ایران
 • التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی (برای آقایان)
 • عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
 • نداشتن سابقه محکومیت جزائی مؤثر

علاوه بر شرایط عمومی، شرایط اختصاصی نیز برای استخدام شدن در سازمان آموزش و پرورش لازم است. شرایط اختصاصی، شرایطی هستند که برای هر رشته متفاوت اند، به همین منظور شما می توانید با بیان شرایط منحصر به فرد خود برای مشاورین متخصص استخدام آموزش و پرورش، از شرایط و ضوابطی که مختص شماست آگاهی های لازم را کسب کنید.

استخدام حق التدریس آموزش و پرورش:

هدف از آزمون استخدامی آموزش و پرورش استخدام دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان استو از طرفی امید بر این است که برخی از معلمان حق التدریسی که دارای سابقه کاری نیز هستند، نیز بتوانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش پذیرفته شوند.

اما با توجه به این که همواره ابهاماتی در زمینه استخدام نیروی حق التدریس وجود دارد، پیشنهاد می کنیم که برای آگاهی از تمامی شرایط ، ضوابط و پاسخگویی به تمامی سوالاتی که در مورد استخدام حق التدریس آموزش و پرورش در ذهن دارید، با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید.

برای پاسخگویی به هرگونه سوال در زمینه استخدام حق التدریسی آموزش و پرورش با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید.

مراحل ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش:

از جمله مراحل ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش این است که داوطلبان بایستی شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه را دارا باشند. از جمله شروط دیگر دارا بودن مدارک لازم به منظور ثبت نام است. از مهم ترین مدارک می توان به “مدرک دال بر امتیازات و سهمیه های قانونی” و “مدرک تحصیلی” اشاره کرد. لازم به ذکر است که ارائه فایل اسکن شده عکس در سایز و با کیفیت مناسب و پرداخت وجه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش به صورت اینترنتی نیز الزامی است. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از کلیه مدارک و مراحل ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش با مشاوران خانه مشاوره تماس بگیرید.

برای آگاهی از مراحل ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش و با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

رشته های استخدامی آموزش و پرورش:

آگاهی از رشته های استخدامی آموزش و پرورش بسیار حائز اهمیت است. اما آنچه از این موضوع اهمیت بیشتری دارد، آگاهی از رشته هایی است که مدرک آن ها مورد پذیرش سازمان آموزش و پرورش است. دلیل اهمیت این موضوع بدین خاطر است که اگر مدرک شما با مدارک تعریف شده توسط سازمان آموزش و پرورش تطابق نداشته باشد، حتی اگر کارت اعتباری ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش را هم خریده باشید، قادر به ثبت نام نخواهید بود. به همین سبب پیشنهاد می کنیم که حتما پیش از اینکه اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت نام، از اینکه آیا مدرک دانشگاهی شما مورد نیاز سازمان آموزش و پرورش است، اطمینان حاصل نمایید.

مشاورین خانه مشاوره می توانند شما را در این امر راهنمایی نمایند.

برای آگاهی از رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش به منظور آزمون استخدامی با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید.

دفترچه استخدامی آموزش و پرورش:

دفترچه راهنمای استخدامی آموزش و پرورش توسط سازمان اداری و استخدامی کشور با همکاری سازمان سنجش آموزش کشور توسط سایت سازمان سنجش منتشر می شود. دفترچه استخدامی آموزش و پرورش شامل بخش های مختلفی مانند شرایط عمومی داوطلبان، امتیازات و سهمیه های قانونی، کد و عناوین شغلی و … است.

لازم به ذکر است که آگاهی از تمامی مندرجات دفترچه پیش از اقدام برای ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ضروری است. اما از آنجایی که این دفترچه درصفحات بسیار متعددی (۳۶۷ صفحه) تنظیم شده است، پیشنهاد می کنیم برای صرفه جویی در زمان و برای اینکه در کوتاه ترین زمان ممکن به پاسخ تمامی سوالات خود دست یابید، با مشاورین خانه مشاوره تماس حاصل نمایید.

برای آگاهی از مهم ترین نکات دفترچه راهنمای آزمون استخدامی آموزش و پرورش و پاسخ گویی به هر سوالی در زمینه آزمون با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید.

نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش:

به منظور موفقیت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش همانند هر آزمون دیگری، نیاز به منابع داریم. از جمله مهم ترین منابع درسی، نمونه سوالات سال های قبل و سوالات شبیه سازی شده است. در واقع به داوطلبانی که وقت زیادی برای خواندن دقیق و مرور دروس ندارند، پیشنهاد می شود که  بر روی بررسی نمونه سوالات آزمون ها و آنالیز و خلاصه نویسی آن ها تمرکز نمایند. این کار موجب می شود که ضمن شبیه سازی شرایط کنکور با انواع سوالات آشنا شوید و بتوانید با بررسی نقاط ضعف و قدرت خود، در کمترین زمان ممکن، به بهترین شناخت و پیشرفت دست یابید.

به همین منظور پیشنهاد می کنیم که به منظور دریافت نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید.

نحوه مصاحبه حضوری و مشاوره قبولی در مصاحبه:

در آزمون استخدامی آموزش و پرورش بعد از امتحان کتبی، کسانی که پذیرفته می شوند، می بایست برای مصاحبه حضوری آماده شوند. مصاحبه حضوری نقش بسیار مهمی در استخدام نهایی آموزش و پرورش دارد. از این رو آمادگی برای مصاحبه حضوری و اطلاع از نوع سؤالات شفاهی کمک بسیاری به متقاضیان می کند.

برای آگاهی از شرایط مصاحبه و مشاوره در این زمینه می توانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

استخدام در ارگان های رسمی دیگر:

هرساله ارگان های مهمی در بسیاری از رشته های تحصیلی اقدام به جذب نیرو می نمایند. بنابراین توصیه می گردد که حتماً از زمان و شرایط دقیق استخدامی تمامی نهادهای رسمی و غیر رسمی کشور مطلع شوید تا در نهایت در بهترین ارگان استخدام شوید و آینده ی درخشانی در حوزه شغلی و کاری برای خود رقم زنید. در این زمینه می توانید با مشاوران حرفه ای خانه مشاوره مشورت کنید.

برای دریافت دفترچه راهنمای آزمون استخدامی آموزش و پرورش و پاسخ گویی به هر سوالی در زمینه آزمون با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید.

مشاوره شغلی و راه اندازی کسب و کار:

کارآفرینی نیازمند سرمایه اولیه است اما برای راه اندازی بسیاری از کسب و کارها، سرمایه ی بسیاری نیاز نیست، در نتیجه اگر سرمایه اولیه را ندارید، نگران نباشید چرا که می توانید از وام صندوق کارآفرینی استفاده کنید. شرایط دریافت وام صندوق کارآفرینی و مراحل دریافت آن با توجه به شرایط سنی و نوع کاری که قصد راه اندازی آن را دارید، متفاوت خواهد بود. با توجه به اینکه درخواست برای دریافت وام صندوق کارآفرینی در طی چند سال اخیر افزایش یافته به منظور تسریع در دریافت آن لازم است از شرایط و مراحل دریافت آن اطلاع کافی داشته باشید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط و مراحل دریافت وام صندوق کارآفرینی و مشاوره شغلی می توانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

سوالات متداول یک داوطلب شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش:

ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش معمولا در اردیبهشت ماه انجام می پذیرد.

شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش برای مدارک مختلف تحصیلی متفاوت و بازه ی سنی حداکثر ۳۰ تا ۴۵ سال را در بر می گیرد.

فارغ التحصیلان اکثر رشته ها می توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند اما برخی از رشته ها در لیست ارائه شده تعریف نمی شوند. برخی از داوطلبان بدون آگاهی از قرار نداشتن رشته ی خود در لیست رشته های ارائه شده توسط آموزش و پرورش، اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت نام می نمایند، در حالی که امکان ثبت نام برای این دسته از داوطلبان وجود نخواهد داشت.

در سال ۹۷ هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۳۷ هزار تومان در نظر گرفته شد که پیش بینی می شود در سال ۹۸ با اندکی افزایش قیمت روبرو خواهیم بود.

برای قبولی در هر آزمون، لازم نیست که تمامی کتب منتشر شده را مطالعه کنید، بلکه باید بر منابع برتر تمرکز کنید. برای آگاهی از منابع منتخب می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

مطابق آخرین اطلاعیه ها در سال ۹۸ ، پنج گروه مشمول قانون استخدام در آموزش و پرورش می شوند که شامل نیروهای حق التدریسی غیر مستمر، نیروهای پیش دبستانی، آموزشیار، آموزش دهنده مستمر و نیروهای خرید خدمات آموزشی می شوند.

در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سهمیه هایی برای ایثارگران، رزمندگان و معلولان در نظر گرفته می شود که این میزان از ۳ درصد تا ۲۵ درصد متفاوت است.

شرایط استخدام در آموزش و پرورش به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می شود. شرایط عمومی مشابه سایر آزمون ها و شرایط اختصاصی به صورت مجزا بیان می شود.

برای مشاوره قبولی در آزمون علمی و عملی استخدام آموزش و پرورش از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۵ تماس حاصل نمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

 خانه مشاوره در موضوعات زیر شما را راهنمایی می کند:

 • زمان ثبت نام آزمون استخدامی در آموزش و پرورش، زمان آزمون استخدام آموزش و پرورش ، شرایط آزمون
 • زمان ثبت نام آزمون استخدامی در آموزش و پرورش، زمان آزمون استخدام آموزش و پرورش ، شرایط آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش
 • قبولی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، تعداد نفرات مورد پذیرش آزمون استخدامی در آموزش و پرورش ، رشته های استخدامی آموزش و پرورش ، دفترچه استخدامی آموزش و پرورش ، استخدام حق التدریس آموزش و پرورش
 • نحوه مصاحبه حضوری و مشاوره قبولی در مصاحبه در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، استخدام جدید آموزش و پرورش
 • مهلت ثبت نام ازمون استخدامی اموزش و پرورش ، اخبار کارگزینی آموزش و پرورش ، استخدام در ارگان های دیگر
 • مشاوره تلفنی استخدام در آموزش و پرورش و مشاوره شغلی برای راه اندازی کسب و کار، شرایط و مراحل دریافت وام صندوق کارآفرینی
شاید شما دوست داشته باشید: