پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 1 شب حتی روزهای تعطیل
بدلیل شلوغی تماس، چندین بار شماره گیری کنید
خطوط سالم می باشند.
پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 1 شب حتی روزهای تعطیل
بدلیل شلوغی تماس، چندین بار شماره گیری کنید
خطوط سالم می باشند.
پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 1 شب حتی روزهای تعطیل
بدلیل شلوغی تماس، چندین بار شماره گیری کنید
خطوط سالم می باشند.

برای اعلام خرابی تماس و ارتباط با مشاور از طریق تلفن همراه با شماره
021-42258
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 1 شب
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید
خانه مشاوره ایرانیان

مرکز مشاوره کودک و نوجوان

لزوم مشورت با روانشناس و مشاور کودک و نوجوان:

حتما شما هم این تکه کلام را شنیده اید که می گویند « چه کار کنم ! اخلاقش است! اخلاق که تغییر نمی کند! به فلانی در فامیلمان رفته! » و بعد هم متکلم وحده، با حالتی که گویا هیچ چاره ای وجود ندارد، به جای یافتن پاسخ صحیح، در واقع در تلاش است تا صورت مسئله را پاک کند، چرا که به نظرش تربیت هیچ تاثیری بر فرد نخواهد گذاشت و آنچه حرف اول را می زند، ژن است!

در زمینه رشد انسان، نظریه های گوناگونی وجود دارد که هر کدام از دیدگاه خاصی این مسئله را بررسی کرده اند، اما بطور کلی می توان گفت که کودک در هر سن و مرحله ای از رشد خود، تغییرات جسمی و روانی را تجربه می کند و متناسب با سنش باید توانایی ها و مهارت هایی را کسب کند.

برای مشاوره کودک و نوجوان از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۸۵ تماس حاصل نمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

از آنجایی که محیط تأثیر بسیار زیادی در آموزش و یادگیری کودکان دارد؛ پس والدین باید سعی کنند تا با آگاهی و شناخت لازم و کافی از خصوصیات مراحل رشد کودک خود، آموزش و فعالیت های مناسب هر سن را در اختیار کودک قرار دهند.

شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین شرایط سنی مرحله ی بلوغ و رشد فکری و جسمی فرد ماست که اگر در این مرحله به کودک، توجه لازم و کافی نشود، کودک دچار اختلالات روحی و روانی خاص خود می شود که در نهایت موجب شکل گیری نادرست شخصیت او شده و عواقب جبران ناپذیری را در پی دارد.

یک پدر و مادر مسئول موظف است که با مشورت با روانشناسان متخصص، به فرزند خود این امکان را بدهد تا با یادگیری آموزه های تربیتی، در آینده زندگی راحت تری داشته باشد.

اما چگونه می توانیم به عنوان یک پدر و مادر، روش های تربیتی درست را به کار گیریم؟

از آنجا که نوع تربیت، بر چگونگی زندگی هر فرد و سرنوشت او تاثیر گذار است، آگاهی از روش های صحیح تربیتی برای والدین الزامی است. پدران و مادران عزیز بایستی به این نکته دقت کنند که باید علاوه بر تلاش برای برطرف نمودن نیازهای مادی کودک، به نیازهای معنوی، عاطفی و تربیتی او نیز .توجه نمایند

به عنوان یک والد با توجه به اینکه کودکمان مانند یک لوح سفید است و هنوز هیچ نوشته ای بر ذهن و ضمیرش حک نشده، دو سیاست تصمیم گیری خواهیم داشت : یا با مشورت با افراد متخصص در زمینه روان شناسی کودک و نوجوان، کاربردی ترین راه های تربیت فرزندان را می آموزیم و آن ها را به کار می گیریم و یا بر طبق اصول خودمان پیش می رویم و در نهایت تمامی عواقب حاصل از تصمیم هایمان را نیز خواهیم پذیرفت.

مشاوره کودکان و نوجوانان چه کمکی به ما می کند؟

همه ی والدین خواهان بهترین تربیت و فراهم نمودن امکانات برای فرزندان خود هستند، بالاخص در مرحله ی بلوغ که رشد فکری و جسمی کودک خود شروع شده و وارد مرحله ی جدید از زندگی می شود. لذا تصمیم گیری غلط و نابجا می تواند آینده ی کودک را به خطر اندازد و باعث عدم رشد و توانایی های ذاتی کودک شود. مشورت با یک متخصص روانشناس کودک می تواند با استفاده از تکنیک های مناسب روانشناسی، بسیاری از گره های کور و بازنشدنی را به راحتی باز نماید و  آینده ی کودک و نوجوان ما را به بهترین شکل رقم بزند.

متخصصان مرکز مشاوره در زمینه های مختلف به هموطنان عزیز در سراسر کشور مشاوره تلفنی می دهند و شما قادر خواهید بود به دلخواه خودتان مشاور خانم و آقای مورد نظر را انتخاب کرده و مشکلات خود را با مشاورین مرکز مطرح نمائید.

چرا نوجوانم گوشه گیر است ؟ چند وقتی است نوجوانم مشکوک است ! آیا نوجوانم افسرده شده است ؟ کودکم اضطراب دارد ، چه کنم! نوجوانم از نظر عاطفی تعادل ندارد و… اگر شما هم سوالی در این زمینه ها دارید ، با مشاورین متخصص کودک و نوجوان خانه مشاوره تماس بگیرید.

طریقه دریافت مشاوره روانشناسی کودک و نوجوان :

شما میتوانید برای ریشه یابی مشکلات خود و مشورت با مشاوران متخصص و با تجربه هم اکنون به کارشناسان متصل گردید، برای اینکار بایستی از تلفن ثابت خود با شماره هوشمند ۹۰۹۹۰۷۱۹۷۵ تماس بگیرید.

چرا کودکم پرخاشگر است ؟ کودکم پر حرف است ! کودکم حرف نمی زند ! کودکم خیال پرداز است ! نوجوانم با دوستانش وقت زیادی را می گذراند ، آیا نوجوانم معتاد شده  و … اگر شما هم سوالی در این زمینه ها دارید ، با مشاورین متخصص کودک و نوجوان خانه مشاوره تماس بگیرید.

سؤالات و مشکلات متداول کودک و نوجوان:

 • سن رسیدن به بلوغ و راهکارهای مناسب در این سن با فرزندان؟
 • طلاق والدین چه تأثیر بر کودکان دارد؟
 • جملاتی مانند “دوستت ندارم” و “بچه بدی هستی” چه پیامدهایی دارد؟
 • بهترین روش تنبیه و تشویق کوکان چیست؟
 • نحوه رفتار صحیح با رفتار نامناسب فرزندان در سن بلوغ
 • راه حل کم کردن حسادت کودک نسبت به خواهر و برادر کوچکتر چیست؟
 • جلوگیری از عوامل بوجود آورنده ترس در کودک
 • اختلالات یادگیری و مشکلات تحصیلی در کودکان
 • اختلالات روانی کودک
 • رابطه با جنس مخالف در نوجوانان
 • اعتیاد در نوجوانان
 • رفتارهای پر خطر در دوران نوجوانی
 • نشانه ها و درمان کودکانی که مورد آزار قرار می گیرند.

چرا مشاوره کودک تلفنی ؟ چرا مشاوره نوجوان تلفنی ؟

 • چون همین حالا می توانم به یک مشاوره آگاه دسترسی داشته باشم و نیاز به گرفتن وقت ملاقات نیست
 • چون لازم نیست که مسافت زیادی را برای رفتن به مرکز طی کنم
 • چون می خواهم اطلاعات تماسم محرمانه باشد
 • چون هیچ محدودیت زمانی و مکانی را نمی خواهم
 • چون می خواهم در کم ترین زمان ممکن، مشکلی را که دارم برطرف کنم، بدون اینکه حتی یک دقیقه را تلف کنم
 • چون به مراکز مشاوره دسترسی ندارم و نیاز دارم که با یک فرد آگاه صحبت کنم
 • و هزاران چون دیگر….!
برای مشاوره کودک و نوجوان از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۸۵ تماس حاصل نمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن بوق اشغال مجددا تلاش نمایید
مرکز مشاوره در موضوعات زیر به شما کمک می کند:
 • مرکز مشاوره کودک و نوجوان ، مشاوره رفتارهای پرخاشگرانه کودک ، مشاور کنترل هیجان کودک ، آموزش مهارت های زندگی به کودکان ، رفتار صحیح با کودکان ، حسادت در کودکان ، نشانه های کودک آزاری
 • روانشناسی کودکان ، مشاوره جنسی کودکان ، مشاوره برخورد والدین با کودک ، اختلالات یادگیری در کودکان ، باید ها و نبایدهای فرزندپروری ، مشاوره تحصیلی به کودکان و نوجوانان ، بیش فعالی در کودکان ، نحوه رفتار با کودک لجباز 
 • مشاوره تربیت کودکان ، اختلال یادگیری در کودکان ، تنبیه کودکان ، مشاوره نحوه ی برخورد با کودکان ، اختلالات روانی کودک و نوجوان 
 • مرکز مشاوره تلفنی روانشناسی نوجوانان ، روانشناسی نوجوانان پسر ، اعتیاد در نوجوانان ، انتخاب مشاور خانم یا آقا به دلخواه خودتان
شاید شما دوست داشته باشید: