خانه مشاوره ایرانیان

مامایی بدون کنکور

پذیرش بدون کنکور در رشته مامایی ! راست یا دروغ؟

سوالی که این روزها ذهن علاقه مندان به ادامه تحصیل را به خود مشغول می کند اینست که آیا بدون کنکور می توان در رشته مامایی ادامه تحصیل داد؟ چه دانشگاه هایی بدون کنکور پذیرش می نمایند؟ آیا دانشگاه های آزاد، پردیس های بین الملل مثل پردیس کیش، پردیس تهران و سایر پردیس ها بدون کنکور پذیرش می نمایند؟

طی سالهای گذشته و در کنکور سراسری، شاهد پذیرش بدون آزمون داوطلبان بودیم، اما با افزایش تقاضا از سوی داوطلبان در برخی از رشته های گروه تجربی، به جهت بازار کار مناسب و فرصت های شغلی متنوع در سال های اخیر، دوره ثبت نام بدون کنکور در برخی از رشته های گروه علوم تجربی هم آغاز گردید. اما با توجه به قوانین جدید، پذیرش بدون کنکور در تمامی رشته های گروه علوم تجربی امکان پذیر نیستند و در رشته هایی هم که امکان پذیر است، تابع شرایطی است که پیشنهاد می کنیم به منظور آگاهی از آن ها حتما با مشاوران تحصیلی خانه مشاوره تماس بگیرید.

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور ۹۹ :

از آنجایی که جنگیدن با غول کنکور برای قبول شدن در رشته های برتر گروه علوم تجربی سخت است، امکان پذیرش بدون کنکور، همان شانسی است که یکبار در خانه هر کس را می زند. البته با توجه به قانون جدید عدم انتقال دانشجویان خارجی به داخل کشور، امکان ادامه تحصیلی در برخی از رشته های گروه علوم تجربی در داخل کشور به صورت بدون کنکور وجود ندارد و در نتیجه برای پذیرش و تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور در رشته مامایی با توجه به شرایط هر کشور، زمان ثبت نام متفاوت است، به همین منظور پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از لیست رشته ها و دانشگاه هایی که می توانید از آن ها پذیرش بگیرید، با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

برای آگاهی از زمان دقیق ثبت نام رشته های گروه علوم تجربی بدون کنکور با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید.

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور :

روند ثبت نام در دانشگاه ها به صورت بدون کنکور، کمی با روند ثبت نام از طریق کنکور، اندکی متفاوت است. به عنوان مثال با توجه به اعلام رشته های بدون کنکور، پس از گذراندن مراحل ثبت نام و انتخاب رشته، شرایط و سوابق علمی متقاضیان توسط سازمان سنجش مورد بررسی قرار می گیرد و برای مرحله دوم یعنی مصاحبه دعوت می شوند. با توجه به دو قسمتی بدون پذیرش در رشته های بدون کنکور در داخل ایران پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از نحوه ثبت نام رشته های گروه علوم تجربی بدون کنکور با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

اگر سوالی در زمینه ثبت نام بدون کنکور در رشته های علوم تجربی دارید، پیشنهاد می کنیم که حتما آن را با مشاورین مرکز در میان بگذارید.

شهرهایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند :

اگر تصمیم خود را گرفته اید که به صورت بدون کنکور به ادامه تحصیل بپردازید، در اولین قدم باید از دانشگاه هایی که در رشته مورد علاقه تان بدون کنکور پذیرش دارند، اطلاع داشته باشید. در واقع مهم است که بدانید دانشگاهی که مد نظرتان است، اگر در رشته مورد نظرتان از طریق کنکور دانشجو می پذیرد، آیا بدون کنکور نیز اقدام به پذیرش دانشجو می نماید؟

نمی دانید که کدام دانشگاه ها بدون کنکور دانشجو می پذیرند؟ با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

لیست دانشگاه هایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند:

آگاهی از لیست دانشگاه هایی که بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می کنند، بسیار حائز اهمیت است. پس اگر قصد ادامه تحصیل بدون کنکور در رشته های گروه علوم تجربی را دارید، پیشنهاد می کنیم که حتما با مشاورین خانه مشاوره تماس حاصل نمایید.

جهت آگاهی از لیست دانشگاه هایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند، با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید.

شهریه ادامه تحصیل بدون کنکور :

به نظر می رسد وقتی که عنوان «بدون کنکور» مطرح می شود، اولین چیزی که ذهن داوطلبان را به خود مشغول می سازد، «شهریه» است. از آنجایی که هزینه تحصیل و شهریه، از جمله مهم ترین عوامل انتخاب رشته و دانشگاه است، اگر قصد ادامه تحصیل در رشته های علوم تجربی را دارید، آگاهی از شهریه این رشته ها از طریق پذیرش بدون کنکور، بسیار حائز اهمیت است. با توجه به اینکه شهریه این رشته ها در انواع مختلف دانشگاه هایی که از طریق سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند، متفاوت است، پیشنهاد می کنیم که به منظور آگاهی از شهریه دقیق با مشاورین خانه مشاوره تماس حاصل نمایید.

برای آگاهی از شهریه ادامه تحصیل در رشته های گروه علوم تجربی با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید.

آیا ثبت نام مامایی در دانشگاه های پردیس و خودگردان امکان پذیر است؟

چند سالی بود که دانشگاه های پردیس و خودگردان تابع شرایطی، در رشته های پزشکی و پیراپزشکی دانشجو می پذیرفتند. این دانشگاه ها دارای شرایط قابل توجه و مطلوبی در زمینه شهریه و نیز اعتبار مدرک یکسان با دیگر دانشگاههای معتبر سراسر کشور بودند، از این رو تقاضا برای آنها روز به روز افزایش یافت. شرایط و نحوه ثبت نام پزشکی در دانشگاه های پردیس خودگردان مطابق با دستورالعمل سازمان سنجش بود و مراحل ثبت نام پزشکی پردیس خودگردان طبق اطلاعیه سازمان سنجش انجام می شد.

اما در سال جاری قوانین جدیدی (قانون منع انتقال دانشجویان خارجی به داخل کشور) برای ثبت نام بدون کنکور اعلام شده است که آگاهی از آن ها بسیار ضروری است چرا که در سال ۹۸ امکان ادامه تحصیل به صورت بدون کنکور در برخی از رشته های گروه علوم تجربی وجود نداشت.  پیشنهاد می کنیم به منظور کسب آگاهی در زمینه قوانین جدید تصویب شده در زمینه ثبت نام بدون کنکور با مشاوران خانه مشاوره تماس بگیرید.

علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات دقیق و به روز در رابطه با این موضوع و اینکه کدام دانشگاه و در چه رشته ای در حال حاضر بدون کنکور پذیرش می نمایند با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایند.

قانون جدید تحصیل بدون کنکور :

با توجه به اینکه قوانین مرتبط با ادامه تحصیل در رشته های گروه علوم تجربی، در سال جاری تغییر یافته است، پیشنهاد می کنیم به منظور آگاهی از کلیه شرایط و ضوابط ثبت نام بدون کنکور و لیست رشته هایی که می توانید به صورت بدون کنکور در آن ها تحصیل کنید، با مشاوران خانه مشاوره تماس بگیرید.

برای آگاهی از قوانین جدید تحصیل در رشته های بدون کنکور با مشاوران تحصیلی خانه مشاوره تماس بگیرید.

تحصیل رشته مامایی در خارج از کشور و مزایا و معایب آن:

تحصیل رشته مامایی در خارج از کشور مزایا و معایب خاص خود را دارد. از مزایای آن می توان به فراهم شدن فرصت های آموزشی و علمی برتر و به طبع آن فراهم شدن فرصت های شغلی و درآمد بالا، بدون دغدغه کنکور، اشاره کرد. از طرفی اعتبار مدرک در صورتی که از دانشگاه های معتبر خارجی دریافت شده باشد، در داخل کشور بالاست. معایب هم دوری از خانواده و تحصیل به زبان خارجی است که با توجه به مزایای آن چندان به چشم نمی آیند. پیشنهاد می کنیم فرصت های تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی خارج از کشور را از دست ندهید و برای آگاهی از شرایط اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های خارج از کشور با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

برای اطلاع از شرایط و نحوه پذیرش در رشته مامایی خارج از کشور با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

سؤالاتی که ممکن است ذهنتان را مشغول کرده باشند:

 • آیا امکان ادامه تحصیل در رشته مامایی دانشگاه آزاد بدون کنکور وجود دارد؟
 • شهریه دانشگاه آزاد رشته مامایی ؟
 • آیا ادامه تحصیل در رشته مامایی دانشگاه پیام نور امکان پذیر است؟
 • کشور کم هزینه مامایی بدون کنکور ؟
 • لیست دانشگاه بدون کنکور مامایی خارج از کشور؟
 • آیا امکان ادامه تحصیل مامایی بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران امکان پذیر است؟
 • برای تحصیل مامایی بدون کنکور کدام کشور ها بهتر اند؟
 • امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد مامایی ؟ ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مامایی ؟
 • رشته مامایی چند ترم است ؟ آیا امکان ادامه تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور دانشگاه آزاد اهواز وجود دارد؟
 • شهریه رشته مامایی بدون کنکور در کشورهای مختلف؟
 • آیا ادامه تحصیل در رشته مامایی پردیس خودگردان امکان پذیر است؟
 • زمان و نحوه ثبت نام مامایی بدون کنکور در دانشگاه های خارج از کشور؟
 • شرایط اخذ پذیرش رشته مامایی بدون کنکور از بهترین دانشگاه های خارج از کشور؟
 • آیا می توان در رشته مامایی دانشگاه آزاد بدون کنکور ادامه تحصیل داد؟
 • لیست دانشگاه های خارج از کشور مورد تایید وزارت علوم برای رشته مامایی بدون کنکور ؟
 • شهریه دانشگاه آزاد رشته مامایی ؟ کارنامه و رتبه قبولی مامایی دانشگاه آزاد مشهد ؟
 • آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد مامایی بدون کنکور امکان پذیر است؟ آیا دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد مامایی دارد ؟

در چه زمینه هایی می توانیم از مشاوران کمک بگیریم؟

بر هیچ کس پوشیده نیست که تحصیل بدون کنکور یک فرصت طلایی است. از آنجایی که در حال حاضر امکان ادامه تحصیل بدون کنکور در رشته های گروه علوم پزشکی در داخل کشور وجود ندارد، اما بسیاری از رشته ها هستند که شما می توانید بدون کنکور در آن ها ادامه تحصیل دهید. به عبارتی کسب اطلاعات جامع درباره ی رشته های دانشگاهی بسیار مهم است. البته از همه مهم تر، توجه به این نکته است که ” انتخاب رشته و دانشگاه می تواند تاثیر بسیاری در آینده و سرنوشت شما داشته باشد”. اگر قصد ادامه تحصیل در رشته های بدون کنکور را دارید، پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی با مشاوران تحصیلی مشورت کنید.

مشاوره دانشگاه بدون کنکور

کاردانی بدون کنکور ، کاردانی به کارشناسی بدون کنکور ، کارشناسی بدون کنکور ، کارشناسی ارشد بدون کنکور ، دکتری بدون آزمون و …

مشاوره بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ، لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ، شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و …

مشاوره بدون کنکور غیرانتفاعی

شرایط تحصیل در رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی ، لیست رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی ، شهریه رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی و …

 مشاوره بدون کنکور پیام نور

شرایط تحصیل در رشته های بدون کنکور پیام نور ، لیست رشته های بدون کنکور پیام نور ، شهریه رشته های بدون کنکور پیام نور و …

مشاوره بدون کنکور علمی کاربردی

شرایط تحصیل در رشته های بدون کنکور علمی کاربردی، لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی ، شهریه رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی و …

مشاوره پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی 

شرایط تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی، ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی در خارج از کشور ، شهریه پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی و …

خانه مشاوره در موضوعات زیر شما را راهنمایی می کند:
 • مامایی بدون کنکور خارج کشور، شهریه رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی و مامایی
 • رتبه بندی دانشگاه های خارجی برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی و مامایی، لیست دانشگاه های بدون کنکور داخل و خارج کشور
 • ثبت نام بدون کنکور، قانون جدید پزشکی، دندانپزشکی، مامایی و پیراپزشکی بدون کنکور 
 • لیست رشته های اعلام شده بدون کنکور گروه علوم تجربی
شاید شما دوست داشته باشید: